Różnica między weganizmem i wegetarianizmem. Co ma to wspólnego ze świecami sojowymi?

Autor: | Napisane w Świece sojowe No comments

Coraz częściej mówimy o ekologii i życiu w zgodzie z naturą. Przez wiele lat ludzie nadmiernie eksploatowali zasoby naszej planety. Rozwój społeczeństwa i postęp technologii dzisiaj umożliwiają nam podejmowanie działań, które mogą zapobiegać zniszczeniu planety. Mowa tutaj o sortowaniu odpadów, oszczędzaniu prądu czy wody, czy wykorzystywaniu paneli słonecznych.

Moda na rzeczy naturalne wkroczyła w nasze codzienne życie również w sferę żywności, odzieży, chemii i czasu wolnego. Producenci świec sojowych również stawiają na ekosystem. Dodatkowo produkty te są wegańskie, co daje im dodatkowe korzyści. Poza poszanowaniem środowiska, palenie świec sojowych nie stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia ludzi i zwierząt.

Weganie, a wegetarianie- jaka jest różnica?

Oczywiście wegetarianizm i weganizm mają ze sobą wiele wspólnego. Weganizm jest bardziej konserwatywną formą wegetarianizmu. Chociaż wegetarianizm i weganizm mają ze sobą wiele wspólnego, istnieje między nimi jedna kluczowa różnica. Weganie w swoich granicach idą o krok dalej i całkowicie rezygnują z produktów pochodzenia zwierzęcego.

Odwiedzając przyjaciela weganina, możesz być pewien, że w jego lodówce nie znajdziesz mleka, jajek, masła czy sera. Weganie również nie jedzą miodu. Wybory wegańskie mają również szerszy wymiar etyczny, wykraczający poza proste wybory żywieniowe. To sposób życia oparty na dobrostanie zwierząt.

Polecamy również:  Świece na prezent - czy to dobry pomysł?

Dlatego wybierając odzież lub kosmetyki weganie powinni zadbać o to, aby proces ich wytwarzania nie miał wpływu na zwierzęta. Ich zakup jest dużo bardziej przemyślany, wymaga dalszych badań i poszukiwania produktu w Internecie.

Przejście na weganizm oznacza również unikanie i stygmatyzowanie rozrywek, które bezpośrednio krzywdzą zwierzęta tylko dla rozrywki ludzi, np. polowań, cyrków, ogrodów zoologicznych. Oczywiście weganie nie muszą rezygnować ze wszystkich dóbr, np. ze świeczek, gdyż mogą palić wegańskie świece sojowe.

Co świece sojowe mają wspólnego z weganizmem?

W doktrynie wegańskiej dozwolone są jedynie produkty pochodzenia roślinnego, czyli takie, z którymi zwierzęta nie mają nic wspólnego. Świece sojowe są wykonane z wosku pozyskiwanego z rośliny soi. Wegańskie świece sojowe nie mają kontaktu ze zwierzętami na żadnym etapie produkcji.

Obejmuje to również przeprowadzanie testów. Olejki eteryczne dodawane do świec także pozyskiwane są z roślin w ekologiczny i naturalny sposób. Stosowanie świec sojowych niesie ze sobą również wiele innych korzyści, takich jak:

  • spalanie świec bez uwalniania toksycznych substancji. Sadza i dym są prawie nieobecne, gdy świeca
    sojowa pali się w niższej temperaturze,
  • soja jest źródłem odnawialnym,
  • wosk sojowy jest świetnym nośnikiem zapachu, ponieważ ma słodki zapach, delikatną słodycz.
    Dzięki temu zauważysz mocniejszy zapach niż przy świecach parafinowych.
Polecamy również:  Czym różnią się olejki eteryczne od zapachowych?

Podsumowanie

Świece sojowe mają dużo wspólnego z weganizmem, gdyż są to świece w 100% naturalnie. Do ich produkcji ani testowania nie wykorzystuje się zwierząt.

Dodaj swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *