Jak palić świece sojowe? Skuteczne porady

Autor: | Napisane w Świece sojowe No comments

Nieustannie zwiększa się świadomość ludzi dotycząca zdrowego stylu życia. Nie chcą oni spożywać jedzenia, które zamiast odżywiać ich organizm, niszczy go. Podobnie jest z kosmetykami i chemią domową, czy świeczkami. Nie wiesz jak palić świece sojowe, by ich nie uszkodzić? Sprawdź ten artykuł.

Coraz więcej osób decyduje się także na ubrania z naturalnych materiałów, jak i wyeliminowanie nadmiaru plastiku ze swojego domu. Co jednak ze świecami, cieszącymi się w naszym społeczeństwie ogromną popularnością?

Czy konieczna jest całkowita z nich rezygnacja, skoro zawierają szkodliwą parafinę? Nic bardziej mylnego, wystarczy zastąpić je świecami sojowymi. Dlaczego warto je wybrać, a także jak je palić, aby cieszyć się nimi przez długi czas? Podpowiadamy!

Świece sojowe – dlaczego warto je palić?

Zanim dowiesz się, jak palić świece sojowe, warto, abyś wiedział, dlaczego warto nimi zastąpić powszechnie dostępne świece wykonane z parafiny. Chociaż ich cena jest zazwyczaj o wiele bardziej atrakcyjna, to skład niekoniecznie.

Parafina to bowiem produkt odpadowy, powstały podczas destylacji ropy naftowej. Świece te mogą wykazywać negatywne działanie na cały ludzki organizm.

Polecamy również:  Różnica między weganizmem i wegetarianizmem. Co ma to wspólnego ze świecami sojowymi?

Zdrowszą alternatywą są świece naturalne, między innymi te sojowe. Wykonane są one z soi niemodyfikowanej genetycznie, nie zawierają pestycydów oraz substancji uzdatniających. Dodatkowo są to świece wegańskie.

Ich czas spalania jest prawie dwukrotnie dłuższy niż w przypadku tych wykonanych z parafiny. Palą się czystym płomieniem, praktycznie bez dymu i sadzy. Nie generują szkodliwych oparów i toksycznych produktów spalania, przez co mogą być używane nawet przy dzieciach. Warto również wiedzieć, że wosk sojowy jest łatwy w usunięciu.

Jak palić świece sojowe?

Rozpalając świecę sojową po raz pierwszy, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze powinna być ona w temperaturze pokojowej. Dzięki temu szybciej się roztopi.

Warto również wygospodarować sobie trochę więcej czasu na jej palenie, nawet około 4 godzin. Jest to konieczne, aby wosk mógł się w pełni roztopić, również ten przy brzegach słoika. Rezygnacja z tak długiego czasu palenia, przy pierwszym użyciu świecy sojowej, może wywołać jej uszkodzenia.

Między innymi może dojść do tak zwanego tunelowania, czyli topienia się wosku tylko w jednym miejscu (zazwyczaj na środku). Wraz z upływem czasu, palenie świecy będzie coraz trudniejsze. Nie tylko nie będziesz mógł cieszyć się w pełni jej zapachem, ale też nie uda Ci się wykorzystać produktu w pełni.

Polecamy również:  Świece na prezent - czy to dobry pomysł?

Ogólne wskazówki dotyczące palenia świec sojowych

W jaki jeszcze sposób zadbać o świecę sojową? Przede wszystkim zwróć uwagę na jej knot. Po każdym użytkowaniu powinieneś go odpowiednio przycinać. Optymalna
długość to około 0,5 cm. Nieprzycinany knot może przechylić się i zatopić w wosku, będzie także powodował zbyt duży płomień, kopcenie się, jak i szybsze zużycie produktu.

Poza wiedzą, jak palić polskie świece sojowe, warto także wiedzieć, w jaki sposób je gasić. Najlepiej zrobić to przez odcięcie dopływu tlenu. Sprawdzą się do tego pokrywki, które często dołączone są do świecy – wystarczy po prostu ją zamknąć.

Innym rozwiązaniem jest użycie gasidełka.

Podsumowanie

Paląc świece sojowe, warto pamiętać również o zasadach bezpieczeństwa. Nie pal ich także do samego końca. W momencie, gdy zostanie około 1 cm wosku, powinieneś ją wyrzucić. W przeciwnym razie może dojść do pęknięcia szklanego naczynia, w którym zapewne się znajduję, co będzie niebezpieczne.

Dodaj swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *