Czym są świece do masażu i czy warto ich używać?

Autor: | Napisane w Świece sojowe No comments

Świece do masażu są specjalnie opracowanym produktem, który jak sama nazwa wskazuje, jest  przeznaczony do użytku podczas sesji relaksacyjnej. Nie ma wątpliwości, że jest on bezpiecznym  rozwiązaniem. Świece do masażu umożliwiają nam nawilżenie naszego ciała, dzięki temu możemy  skutecznie zadbać o swoją skórę.

Są one robione z naturalnego wosku sojowego. Zaś ten, który wytwarzany jest przez świecę do  masażu można łatwo wylać na ludzką skórę. Nie jest to typowy wosk, który znamy ze świec standardowych i nie należy go z nim mylić.

Na rynku występuje już wiele świec sojowych, które łatwo możemy nabyć. Są one przygotowane w  taki sposób, aby wosk nie kleił się do skóry i nie pozostawiał na niej śladu. Dzięki zastosowaniu  wosku roślinnego jest to całkowicie możliwe, gdyż ma on zupełnie inne właściwości niż woski  standardowe. Wystarczy wylać wosk ze świecy do masażu na swoje ciało i masować według własnego  uznania. Skóra będzie odżywiona, a osoba masowana odczuje maksymalny komfort po użyciu świecy  sojowej, która jest całkowicie naturalna i ekologiczna.

Polecamy również:  Jak palić świece sojowe? Skuteczne porady

Czym jest wosk sojowy do świec?

Wosk sojowy do świec to produkt naturalny, który jest pozyskiwany z ziaren soi. Został odkryty w  1991 roku przez producenta świec Michaela Richardsa, który szukał tańszej alternatywy dla wosku  pszczelego.

Eksperymentując z różnymi surowcami, znalazł tańszy i wydajniejszy sposób produkcji wosku, którym okazała się łatwo dostępna wówczas soja. Jego odkrycie dało początek nowemu rodzajowi świecy,  która spodobała się wielu ludziom, ponieważ paliła się czysto i dłużej niż tradycyjne świece  parafinowe.

Proces przetwarzania woskowych ziaren soi po zbiorach nie jest skomplikowany, ziarna są dokładnie  oczyszczane, następnie otwierane i łuskane, a w kolejnym etapie przetwarzane są na płatki, z których wydobywany jest cały olej.

Świeca do masażu- czy to dobry wybór?

Myślę, że odpowiadając na to pytanie, na samym początku warto zaznaczyć, że nie wydziela ona  szkodliwej, lotnej sadzy jak ma to miejsce w przypadku świec parafinowych. Świeca sojowa do  masażu jest więc znakomitym produktem przeznaczonym dla osób, które cenią sobie zdrowie oraz  troskę o środowisko naturalne. Pochodzą one z odnawialnych źródeł, ich główną zaletą jest to, że nie  są w ogóle toksyczne!

Polecamy również:  Różnica między weganizmem i wegetarianizmem. Co ma to wspólnego ze świecami sojowymi?

Podczas ich spalania możemy zapomnieć o dokuczliwych bólach głowy. Dziś już coraz więcej salonów  kosmetycznych decyduje się na wprowadzenie do swoich usług zabiegu pielęgnacyjnego, do którego  wykorzystywany jest właśnie wosk ze świecy sojowej.

Pod wpływem ciepła świeca sojowa do masażu zamienia się w pięknie pachnący, ogrzewający olejek,  który koi zmysły. Wosk sojowy nie parzy, pali się on w znacznie niższej temperaturze niż tradycyjne  świece parafinowe.

A więc podsumowując – widać, że świeca sojowa do masażu to same plusy! Warto zatem sięgnąć po tę metodę relaksacyjną i  dać sobie chwilę wytchnienia.

Dodaj swój komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *